niedziela, 18 stycznia 2015

Lettre avec l'âme 2, czyli kolejna odsłona akcji listowej!

Grafika: Theodora Bear

Wreszcie ogłaszamy drugą edycję Akcji Listowej! Jeśli nie mieliście okazji załapać się na nią w zeszłym roku lub akcję już zakończyliście, macie szansę na kolejną niezwykłą przygodę. Ponieważ tegoroczne zasady nieco różnią się od tych, które obowiązywały do tej pory, opiszemy wszystko od początku:

1. "Lettre avec l'âme" to korespondencyjno-literacki projekt, w którym każdy uczestnik wciela się w postać z Wielkiej Brytanii roku pańskiego 1825. Zadaniem osób biorących udział jest wymyślić sobie fikcyjną osobowość, na którą składa się imię (imiona) i nazwisko, tytuł, wiek, stan cywilny i miejsce zamieszkania. Oprócz tego każdy we własnym zakresie opracowuje swój życiorys do prywatnego użytku, obejmujący historię postaci, charater, rodzinne konflikty i tajemnice, złamane serca, umiejętności, ulubione czynności – słowem wszystko, co może pomóc w pisaniu listów.

2. Prawdziwe kontakty (imiona i nazwiska + adresy do korespondencji) będą na liście dostępnej tylko organizatorom. Uczestnicy będą mieli dostęp do listy z fikcyjnymi postaciami. Z tej listy wybieramy sobie dowolną osobę do korespondencji (lub kilka, początkującym zalecamy jednak pisanie z jedną osobą w pierwszych tygodniach, a w razie problemów z kontaktem lub poczucia niedosytu, szukanie kolejnych osób) i mailowo informujemy o swoim wyborze organizatorów, którzy w odpowiedzi ujawniają prawdziwe dane i adres wybranego korespondenta.

3. Oznaczenie dostępności postaci/korespondenta w bazie:

zielony - wolny
żółty – od 1 do 3 korespondentów
czerwony – powyżej trzech korespondentów.

Klasyfikacja może ulec zmianie.

4. Nie ma ograniczenia ilości korespondentów, ale prosimy o rozwagę. Do „czerwonych” aliasów raczej nie będziemy dorzucać nowych korespondentów.

5. Listy piszemy najlepiej piórem na papierze papeteryjnym lub biurowym i datujemy na rok 1825. Informacje na temat pisania, adresowania i składania listów znajdziecie tutaj.

6. Do waszej dyspozycji będzie udostępniony fikcyjny dwutygodnik o przedziwnej nazwie „La Book De Visage” (wszystkie błędy zamierzone), której geneza znana jest uczestniczkom wrześniowego zlotu, a która nie ma większego znaczenia dla naszej akcji. Dwutygodnik regularnie będzie dostarczał plotek i ploteczek z życia socjety w 1825 roku. Pilnie poszukujemy redaktorów do działu urody (nowinki urodowe, domowe sposoby, najnowsze trendy w fryzurach), działu towarzyskiego („Uprzejmie donoszę”), ogłoszeń (śluby, pogrzeby, skandale i zaręczyny) a także obyczajowego (co w salonach, w europie i na dworach się dzieje). Teksty mają być dość krótkie (maksymalnie jedna strona, pół strony optymalnie – 12, 1,5 interlinii). W razie dłuższych artykułów prosimy o konsultację. Poszukujemy również osobę chętną do składania i edytowania dwutygodnika (wymyślenie nagłówka graficznego mile widziane), aby wyglądał porządnie.

7. La Book de Visage jak najbardziej nadaje się do publikowania faktów i plotek na temat aliasów historycznych, więc nie zdziwcie się, jeśli któregoś dnia znajdziecie tam swoje fikcyjne nazwisko (i nie bójcie się wymagać od redakcji pisemnych przeprosin za bezczelne oczernianie waszego honoru!).

8. Wszelkie nawiązania międzylistowe i międzyaliasowe są mile widziane.

9. Jeśli braliście udział w poprzedniej akcji, możecie kontynuować swoją postać lub wymyślić zupełnie inną.

10. Postaci, które tworzymy w ramach akcji listowej, będą obowiązywały na kolejnym wrześniowym zlocie w Ojcowie – dlatego jeśli macie zamiar obszywać się w eleganckie, bogate stroje, nie zaczynajcie lepiej jako uboga córka pastora, chyba że do tego czasu zamierzacie znaleźć bogatego męża ;)


A więc podsumowanie:

Aby wziąć udział w akcji, należy do 1 lutego na adres krynolina.spis@gmail.com wysłać zgłoszenie zawierające:

- wasze prawdziwe imię, nazwisko oraz adres do korespondencji

- dane waszej fikcyjnej postaci: 
imię (imiona) i nazwisko, 
tytuł, 
wiek, 
stan cywilny 
i miejsce zamieszkania – fikcyjna nazwa posiadłości/domostwa + hrabstwo 
(pamiętajcie, że akcja listów toczyć się będzie w realiach dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii, wasze postaci powinny więc zamieszkiwać Anglię, Walię, Szkocję lub Irlandię)

Po otrzymaniu odpowiedzi należy postępować z zawartymi w niej instrukcjami.

***
Wasze prawdziwe dane wraz z adresem do korespondencji będą udostępniane jedynie osobom, które wybiorą do wymiany listów waszą fikcyjną osobowość.

Wasze fikcyjne dane znajdą się na ogólnodostępnej liście korespondentów – dzięki temu będzie można korzystać z wymienionych postaci, wspominając o nich lub obgadując je w listach :D

9 komentarzy:

 1. Hmmm... chętnie wezmę udział w tej zabawie, choć nie do końca rozumiem jej zasad!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz do nas czego nie rozumiesz, z chęcią rozjaśnimy wszelkie wątpliwości :)

   Usuń
 2. Czy jest ograniczenie wiekowe uczestników zabawy (jestem w 3 klasie gimnazjum) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiego ograniczenia, ale musisz mieć zgodę rodziców :)

   Usuń
 3. Hej, bardzo fajny blog! Dopiero go odkryłem.
  Dużo osób sie zapisalo do zabawy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Za późno przeczytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym roku też planujecie coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
 6. titanium knife - titanium knife - Tiunearg.com
  This titanium trim reviews razor features an elegant titanium hair trimmer as seen on tv style of steel that is not overly heavy and titanium framing hammer is made for a bit more aggressive. The titanium phone case head is crafted to be gold titanium alloy a polished $74.00 · ‎In stock

  OdpowiedzUsuń