piątek, 3 stycznia 2014

Bal w Krakowie!

Niektórym z Was obiło się zapewne o uszy, że 25 stycznia po raz kolejny odbędzie się w Krakowie Bal Szkocki. Organizowane przez Comhlan (szkołę tańca szkockiego i irlandzkiego) oraz Szkołę Tańca Jane Austen wydarzenie w tym roku upłynie pod znakiem hasłem "Nowy Świat" i nawiązywać będzie do historii Stanów Zjednoczonych, zaś zakres preferowanych strojów historycznych obejmuje lata od rozpoczęcia wojny o niepodległość USA (1775), aż wybuchu I wojny światowej w 1914 roku - każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Niedługo opublikujemy krótki przegląd mód z tego okresu, tymczasem zerknijcie na stronę wydarzenia na Facebooku, aby znaleźć więcej szczegółowych informacji.

Naturalnie, przygotowujemy się na liczną reprezentację Krynoliny na tym evencie! Wskakujcie w kreacje balowe i przyjeżdżajcie do Krakowa!

Istnieje również możliwość krótkiego spotkania przedbalowego, aby lepiej się poznać, a potem wyruszyć na zabawę razem. Chętnych na takie spotkanie zapraszamy do zgłoszenia się w komentarzach :)


Do zobaczenia!

Eleonora Amalia i Fobmroweczka

15 komentarzy:

 1. Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, ograniczeń wiekowych nie ma. Gościliśmy już dwunastolatka i ludzi zbliżających się do 50.

  Mamy nadzieję, że bal stanie się dla osób pasjonujących się strojami jedną z dorocznych imprez, na którą warto się wybrać; może też pretekstem do szycia strojów balowych. Ze strony organizatorów gwarantujemy stylowe tańce z epoki, karneciki dla pań i panów, staramy się też stworzyć okazję do nauki tańca przed balem. Przewidujemy wprawki w Krakowie i filmiki do samodzielnej nauki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę w takim razie. Teraz tylko uszyć suknię namówić rodziców i balujemy! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A to spotkanie przedbalowe by było w jakim terminie? W dzień balu czy wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
 5. Podejrzewam że w dzień balu, bo kilka osób będzie dojeżdżać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A dostal ktos zaproszenie Arsenalu na bal w Warszawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysyłają przez facebooka. Ja dostałam

   Usuń
  2. Podejrzewam, że dużo osób dostało - głównie tych, które "słychac" i "widać" ;) w moim wypadku bal w tym roku odpada ;/ sesji egzaminacyjnej,3 bali plus teatru nie obskoczę w dwa tygodnie :P

   Usuń
  3. U mnie tak samo ;/ akurat 1.02 mam egzamin...

   Usuń
 7. jaka szkoda, że mam tak daleko do Krakowa:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam daleko. Wsiadaj w pociąg i przyjeżdżaj :D

   Usuń
  2. Zaproszenie do mnie przyszlo mailem, nie mam konta na fc. Ja niestety nie moge pordrozowac za daleko blizej jest arsenal ale ... .

   Usuń
 8. ładnie pięknie, ale jednak Bydgoszcz-Kraków-Bydgoszcz ;/ koszta, koszta, a szyć za coś trzaba! ;o

  OdpowiedzUsuń