czwartek, 16 października 2014

Ojców 2014 - podsumowanie.
Pozwólcie, że obetrzemy z kurzu pewien stary zeszyt, pełen odręcznych notatek i wycinków z gazet. Sprzątając stare kufry na strychu letniego domu lady Clarissy, znalazłyśmy coś, co przywołało stare dobre wspomnienia.
Mamy przed sobą Dziennik Sprawozdań Damskiego Towarzystwa Literackiego z 1824 roku. W tym dzienniku można znaleźć między innymi informacje o drugim spotkaniu Towarzystwa! 
I to jakie relacje! Listy, strony z pamiętnika, wycinki z lokalnych gazet! 
Pozwólcie, że najpierw przypomnę: w dniach 12-14 października 1824 (2014) roku odbyło się coroczne spotkanie (minizlot) w Brightsand (w Woli Kalinowskiej).
W spotkaniu brały udział damy (blogerki) zrzeszone w Towarzystwie (spisie Krynolina) oraz debiutantki aspirujące do miana sawantek i kobiet oczytanych (sympatyczne dziewczyny, które blogów nie mają, ale postanowiły wziąć udział w zlocie). Tutaj możecie znaleźć wycinki z Dziennika Towarzystwa: list panny Avis, stronę z pamietnika panny Julie Anne, wycinek z Le Journal Des Femmes autorstwa niejakiej panny M., pełna humoru i ironii relacja lady Clarissy, relacja lady Catherine z Janiszevskich primo voto Bukatowej secundo voto pułkownikowej Harmider w trzech odsłonach  (1, 2, 3), wspomnienia panny Constance, list lady Polley do przyjaciela, wspominki Lady Josie.
Zaglądajcie tu jednak częściej, to nie koniec relacji!
Jednocześnie chciałybym serdecznie zachęcić Was do udziału w przyszłorocznym spotkaniu towarzystwa (zlocie w Ojcowie). Jak można się domyślić, spotkanie odbędzie się w 1825 roku (czyli datowanie pozostaje to samo: 1823-1827), również w okolicach września. Serdecznie zapraszamy również do zgłaszania się nowych osób do Korespondencji listowej - tyle ciekawych dam i panien (a może gentlemanów?) nie może pozostać anonimowych! (Tym samym, Drodzy Czytelnicy, spodziewajcie się niedługo (w domyśle w ciągu paru tygodni) drugiej edycji akcji listowej ;) Zmienimy nieco zasady, ale dotychczasowi uczestnicy o swoje postacie mogą być spokojni - tych wspaniałych osobowości nie mamy zamiaru niszczyć ;))

Serdecznie pozdrawiamy,
Lady Clarissa (Eleonora Amalia) i Lady Julie Anne (Fobmroweczka).


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza